+420 566 667 001 v pracovní dny 7:30 - 15:30
Měna:  

Zahrada do vázy

Obklopte se krásou a vypěstujte si plnou náruč domácích květin na zahradě nebo na balkoně

Mít každý týden na stole čerstvou a bohatou kytici květin, která provoní celý byt. Bude originální, vámi vypěstovaná, kterou v běžném květinářství neseženete. Ne není to sen, nová kniha Zahrada do vázy zkušené autorky a zahradnice Anity Blahušové vám ukáže, že se už toto léto můžete projít ráno po zahradě a natrhat si náruč květiny, které budou tou nejkrásnější ozdobou vaší kuchyně nebo nejmilejším dárek pro vaše blízké. 

Kniha je podrobným průvodcem pěstováním květin k řezu:

  • nádherných, pestrých, lokálně a ekologicky vypěstovaných vlastníma rukama,
  • do zahrad suchých i stinným, venkovských i městských,
  • nezapomíná ani na ty milovníky květin, kteří mají po ruce třeba „jen" balkon,
  • určena začátečníkům, tak pokročilejším pěstitelům.


Naučíte se všechno, co je potřeba k úspěšnému pěstování květin a k péči o ně jak v půdě, tak potom ve váze: jak si naplánovat a připravit ideální květinový záhon, jak se o rostliny správně starat, jaká jsou pravidla řezu do vázy i základy květinové vazby. Nechybí vzorové plány konkrétních záhonů a přehledy pro různé typy pozemků či celoroční kalendář. 

Profilová část knihy představuje široký výběr rostlin vhodných k řezu: od jara až do zimy, od drobných jarních cibulovin, přes letničky, dvouletky a trvalky, až po důležitou výplňovou zeleň či okrasné stromy a keře. Osvědčené a tradiční květiny, ale i rostliny pozapomenuté a překvapivé. Dozvíme se, co která pro svůj růst a bohaté kvetení potřebuje, co je specifické pro její řez a trvanlivost.

“Zkuste letos do svých zahradnických plánů zahrnout i políčko kvetoucích letniček. Ručím za to, že jen co se potěšíte s první náručí voňavých květin, nadělíte si rovnou i kurz základů vazby. Stejně jako já!”

Anita Blahušová, autorka knihy Zahrada do vázy

Soutěž na Instagramu

Namlsali jsme vás? Chtěli byste Zahradu do vázy do vaší knihovny? Na  IG urbalivebyplastia probíhá do konce dubna soutěž, ve které můžete získat společně s knihou Berberis závěsný květináč


Další kniha od Anity Blahušové

Inspiraci na hraní, objevování a učení na zahradě najdete v knize Zahrada žije, která se v březnu dočkala už druhého vydání. Srozumitelně a zábavně ukazuje, že má smysl děti zapojovat do zahradnických projektů. Kniha slouží jako přehledný zahradní manuál, projekty na opravdové sázení střídají nápady na tvoření, které s děti zvládnete v jakékoliv zahradě. Nezapomíná se ani na živočichy, kteří na našich zahradách žijí. 

Své zkušenosti a zážitky sdílí Anita také na svém blogu www.zahradamebavi.cz


Ozeleňte si knihovnu

Jak být víc v zeleni a využít celý potenciál svého bytu, zahrady, balkonu, terasy nebo okenního parapetu? Inspirujte se v našem výběru knih o pěstování, které přinášejí hodnotné informace a lákají k zaboření rukou do hlíny.Galerie