+420 566 667 001 v pracovní dny 7:30 - 15:30
Měna:  

V létě pítko, v zimě krmítko

Díky pítku se můžete těšit z blízké přítomnosti opeřených přátel a současně jim pomáháte přežít horké dny

Věděli jste, že pro ptáky je voda v horkých letních dnech často hůř dostupná než krmení uprostřed zimy?  

Ptáci ocení přístup k vodě 

  • ve městech, kde jsou přírodní vodní zdroje omezené,
  • v místech, kde v létě vodní plochy vysychají,
  • na zahradě nebo balkoně, kam jsou zvyklí létat na krmítka.
I když je v okolí vody dostatek, raději využijí bližší a bezpečnější zdroj. Odměnou za péči nám bude každodenní podívaná na pijící a koupající se ptáky a hmyzáky. Dostaneme příležitost zahlédnout i plaché a skrytě žijící druhy, o jejichž přítomnosti na naší zahradě jsme neměli ani tušení.

 

KDO MÁ ŽÍZEŇ, AŤ PŘILETÍ

ROBIN je novinkou v produktové řadě potřeb pro dokrmování ptáků a hmyzu. Na první pohled zaujme moderním designem, který je hravý, ale zároveň decentní a může tak tvořit zajímavý prvek na zahradě nebo balkoně. Použítí je jednoduché – snadné je sestavení, doplňování krmiva i čištění. 

Stejně jako u krmítka DOMEK a pítka a krmítka FINCH, jsme do vývoje zapojili mladého českého designéra, v tomto případě to byl Maxmilián Blšťák. Jeho návrh získal ocenění v soutěži Národní cena za studentský design

PEČUJEME O PTÁKY PO CELÝ ROK

Součástí balení ROBIN 3 v 1 je zásobník na vodu, sypkou směs a lojové koule. Pítko můžete zavěsit pomocí šňůrky, upevnit na dřevěnou tyč nebo umístit do většího truhlíku nebo květináče. Krmítka jsou určena pouze k zavěšení.


Chcete-li pouze přikrmovat, zvolte variantu krmítko ROBIN 2 v 1 se zásobníky na sypkou směs a lojové koule.

POD DOHLEDEM ORNITOLOGŮ

Plastia a Česká společnost ornitologická spolupracují už několik let a to především v oblasti správného přikrmování ptáků. Plastia je také hlavním partnerem programu Ptačí hodinka – sčítání ptáků na krmítkách, kterého se vždy v lednu účastní desítky tisíc lidí. ROBIN (pozn. z angličtiny červenka) je už čtvrtým produktem, které z této spolupráce vzešel.

„Dodáváme především odborné připomínky k designu a funkčnosti vyvíjených produktů. Naším cílem je, aby ptáci mohli potravu a vodu konzumovat snadno a hlavně bezpečně.“  vysvětluje Lucie Hošková, zástupkyně ředitele ČSO.


4 tipy na správnou péči o pítko 

  • vodu bychom měli měnit ideálně denně.
  • nečistoty a řasy snadno odstraníme kartáčem, celé pítko můžeme dezinfikovat vodou s octem v poměru 9:1.
  • volba umístění je důležitá, aby se pítko nestalo snadným lovištěm pro kočky a další predátory.
  • pítko slouží jako „nápajecí stanice“ i pro motýly, včely a ostatní hmyz. Pokud jim chceme usnadnit cestu k vodě, vložíme do pítka pár kamínků. 

Kromě pítek existují další možnosti, jak bezpečně poskytovat vodu ptákům a hmyzu na zahradě.Galerie