+420 566 667 001 v pracovní dny 7:30 - 15:30
Měna:  

Designblok 2020, Plastia a Papeer Stack


Recyklát a jeho možné využití v praktických věcech budete moci spatřit v rámci společné expozice Mendelovy univerzity a Plastie na letošním Designbloku od 7. do 11.10. 2020.Za projektem Papeer Stack stojí Alena Sobotková, absolventka Mendelovy univerzity. Jedná se o odkládací stolky s deskou vyrobenou ze slisovaného papíru a recyklovaného plastu. Podnož je vyrobena z masivního dubového dřeva. Stolky jsou navrženy tak, aby je bylo možné jednoduše stohovat.  Papírové desky vznikly jako disertační práce Ing. Aleny Sobotkové na Mendelově univerzitě v Brně s podporou projektu IGA na Lesnické a dřevařské fakultě na Ústavu nábytku, designu a bydlení.
 

Plastia už tradičně umožňuje studentům realizovat své originální nápady v reálném prostředí výrobní firmy. Ať už jsou to návrhy nových výrobků, jako například konvička Max Maxmiliána Blšťáka, nebo právě spolupráce s Alenou Sobotkovou na vývoji desek pro odkládací stolky PapeerStack.
 

„Co je to vlastně ta recyklace? Na začátku je tu nepotřebná hromada plastu - odpad, který vznikl vyhozením obalu nebo nedokonalostí výroby. Není možné ho prodat. My v Plastii však vidíme jeho potenciál. Je pro nás zdrojem materiálu. Dokážeme mu vdechnout nový život. Neskončí na skládce, ale v nové podobě může někoho potěšit. S velkou radostí vytváříme věci, kterým recyklát sluší. Jsou sice jenom šedé, ale šedá je přeci také krásná. Podporujeme recyklaci tím, že z recyklátu vyrábíme nové produkty." Lenka Novotná, jednatelka


Tématem letošního Designbloku bude VÁŠEŇ. Naší vášní je momentálně recyklát, ten už dlouhodobě využíváme pro výrobu vložek do samozavlažovacích květináčů. Baví nás klást si nové výzvy, a proto v rámci expozice představíme návrhy produktů z recyklátu, které by se v budoucnu měly zformovat do samostatné produktové řady.Expozici rozsvítí také  „Medůzy” Michaely Kubátové. Tato něžná svítidla vznikla v rámci recyklačního workshopu Vraťte je do hry, kdy studenti využili pro tvorbu designových objektů a praktických předmětů tzv.deadstock z Plastie.


Galerie