+420 566 667 001 v pracovní dny 7:30 - 15:30
Měna:  

Moduloo

Možná je to květináč, stojánek na tužky, skrýš na drobnosti nebo vše v jednom a ještě mnohem víc


Moduloo vám vytvoří na stole prostor nejen pro praktické věci, ale i pro kousek přírody. Připomíná dětskou stavebnici a hraje si s vaší kreativitou a fantazií. Za produktovým designem stojí mladá slovenská designérka Lucie Lehrer.

Sukulent, ideální parťák do kanclu

Z výzkumů posledního desetiletí vyplývá, že vzduch, který v interiérech dýcháme, nám rozhodně ke zdraví nepřispívá. Putuje v něm na 300 druhů těkavých organických látek. Pochází z koberců, nátěrů, nového nábytku, ale zdrojem jsme i my lidé. Jak vzduch vyčistit? Na pomoc nám přicházejí pokojové rostliny, které umí množství škodlivých látek ale i prachu v ovzduší snižovat. Opravdovými kouzelníky jsou v tomto ohledu kaktusy a sukulenty. Jejich údržba je velmi nenáročná, bez vody přežijí i několik týdnů, a přitom dokáží pohlcovat i záření z monitorů a obrazovek. Noblesní zástupci exotických krajin si zaslouží víc než kelímek od hořčice. Abyste se rostlinami doma i v kanceláři opravu potěšili, dopřejte jim moderní designový obal, jakým je Moduloo.

Sestav si sám

Ještě nikdy nebylo pěstování sukulentů tak zábavné! Jak si Moduloo sestavíte, záleží jen na vás. Jednotlivé prvky můžete rozmístit po interiéru, nebo je složit na sebe. Široké je i jeho využití. Stejně jako schová propisky, fixy a kancelářské sponky, dokáže nechat vyniknout kráse kaktusu nebo kvetoucího netřesku.  

Moduloo pořídíte jednotlivě v trendy fialové nebo limetkové barvě za 179 Kč. K dostání je však i trojbalení v šedých odstínech (bílá / antracit / šedá) za 349 Kč.  

Pro městské zelenáče

Jak přišlo Moduloo na svět? Při vývoji nových produktů dlouhodobě spolupracujeme jak se začínajícími, tak s renomovanými designéry. V soutěži Městské pěstování jsme hledali návrh na nádobu, která odráží potřeby mladých městských pěstitelů. Lucia Lehrer (roz. Karpitová, *1982), držitelka Národní ceny za design Slovenské republiky z roku 2011, ji vyhrála. 

„Zaujalo mě precizní zpracování soutěže. Bylo vidět, že firma to bere vážně a nesbírá jen nápady do šuplíku,“ řekla Lucia. Než Plastia zařadila Moduloo do svého portfólia, důkladně řešila jeho rozměry a barevnost. Nakonec se rozhodla pro menší variantu a k odstínům šedé přidala barvy inspirované aktuálním výběrem Pantone: limetkovou a ultraviolet. Sériové výrobě předcházely prototypy z 3D tiskáren. „Na spolupráci s lidmi z Plastie se mi nejvíc líbilo, že se mnou konzultovali každou změnu, na můj názor byli opravdu zvědaví,“ zhodnotila Lucia proces přípravy. Na otázku, komu by Moduloo doporučila, odpovídá: „Při přípravě návrhů jsem přemýšlela o tom, co potřebují mladí lidé. Začínají se osamostatňovat, vytváří si vlastní zázemí, hledají svou vlastní cestu. Moduloo je neomezuje, dává jim svobodu. Každý si ho může poskládat podle sebe, dokáže změnit svou funkci i tvar. Ukázalo se však, že Moduloo dokáže zaujmout i vyšší věkovou kategorii stejně jako malé děti.“ Galerie