+420 566 667 001 v pracovní dny 7:30 - 15:30
Měna:  

Ladíme květináče s interiérem

Aby se pokojovkám doma dařilo

Rostlina v květináči bezesporu patří mezi běžné součásti většiny moderních domácností. Ať už jste sběratelem zelených spolubydlících nebo se řídíte pravidlem jedna pokojovka pro každou místnost, v určitém okamžiku začnete řešit nejen kam interiérové rostliny umístit, ale také v jakých nádobách je pěstovat.

Trendy nejsou vše

Nejdůležitější při výběru je, aby se květině v nádobě dařilo. Druhý neméně důležitý parametr je soulad s interiérem. Nádoba má podtrhnout krásu rostliny a nepůsobit rušivě.

Květináč nemusí za každou cenu kopírovat materiály a styl bydlení. Naše obydlí totiž většinou nepojímáme jako dobovou expozici, ale místo pro setkávání a tvořivost. 

I hladké tvary ušlechtilého plastu mohou ladit i s historickým nábytkem, kde klíčovou roli hraje střídmá barevnost. Například bílá Calimera vedle černého historického klavíru s vhodnou květinou bude působit jako zajímavý akcent.


I pro místnosti ve stylu Provence najdeme vhodnou kombinaci: temně a světle fialová lodička Doppio, pastelový Berberris, mléčně bílé nádoby Roseta nebo truhlík Triola ve vhodném odstínu.

V každém případě vhodně zvolená nádoba s dobře vybranou rostlinou dodá místu energii a dynamiku, může nahradit i prvotní nedostatek světla a místo rozzářit. Světlá Calimera v chladném zastíněném místě nebo v tmavě zařízené místnosti vás dokonce může zachránit od podzimní deprese.

Podmiska, obal nebo samozavlažování

Zalévání květin na podmisku má své výhody. Na druhé straně stojí riziko poškození nábytku přelitím a to mnohé z nás od podmisek odrazuje. Řešením jsou květináče se samozavlažovacím systémem nebo ozdobné obaly, které udrží vodu pod kontrolou. 

Zalévací pohotovost

Často cestujete nebo vás stresuje pravidelné kontrolování zálivky u každého květináče? Vyzkoušejte pěstování v samozavlažovacích nádobách. Podmínkou je vybrat si vhodné rostliny, ty si díky samozavlažovacím knotům v nádobách berou právě tolik vody, kolik potřebují, jsou méně stresované a krásně prospívají. Optimální množství vody v květináči pohlídá hladinoměr s vodoznakem, takže se nemůže stát, že rostliny přelijete. Odpadá vám tedy starost, jak neublížit květinám suchem během vaší dovolené a končí přesvědčován sousedů či rodiny, aby vám květiny přijeli zalévat.

Od drobných květin k domácí zahrádce

Doppio a Rosemarin v široké paletě barev ocení pěstitelé bylinek. Sklízejte z nich bazalku, nízkou dobromysl a rychlené natě cibule, petrželky, celeru a řeřichy. 

Z interiérových rostlin se v Doppiu bude dařit sezónním květinám a drobným pokojovkám jako např. primule, brambořík nebo oxalis (jetelíček). Pro zapěstování více rostlin nebo kombinaci bylinek využijete Doppio truhlík.

Calimera v originálním designu nabízí široké použití jak pro rostliny, tak pro různé interiéry. Květináč je navržen v vyváženém poměru kořenové a nadzemní části, je stabilní a elegantní. Umožňuje kombinovat 2 druhy spodního a horního dílu a to v množství barevných kombinací. K dispozici jsou 3 velikosti a 3 tvarové varianty o průměru květináče 17, 35 a 50 cm. V hladkých liniích vynikne celá řada rostlin z tropů, které potřebují teplo a vlhko celý rok jako je například icus benjamina, Filodendon scandens, různé zelence, kapradiny, dále pak antárie, šeflera nebo monstera.

Pěstební nádoba Urbalive je vhodná do interiéru i na zastřešenou terasu. Bude se v ní výborně dařit pokojovým rostlinám (šplhavnice, fíkus, knoflíkovka, filodendron), samozavlažovací systém ocení bylinky nebo méně náročná zelenina. Dřevěné nohy umožní snadný přístup k rostlinám a příjemnou pohledovou výšku. Nádobu nabízíme ve 4 barevných odstínech (světle zelená, antracit, slonová kost a čokoláda) a 2 variantách výšky dřevěných noh.Galerie