+420 566 667 001 v pracovní dny 7:30 - 15:30
Měna:  

Dobrobazar 2018 na zámku ve Žďáře

Když se lidé na principu solidarity spojí, můžou se dít i velké věci

23. a 24. listopadu se uskuteční již 3. ročník dobročinného bazaru Dobrobazar. Výtěžek z akce Plastia opět zdvojnásobí a daruje Škole Na Radosti a mladým hasičům ze Žďáru nad Sázavou.

 

 „Je to takový blešák plný oblečení, knížek, desek a různých drobností, ale taky místo, kde si můžete posedět, zaposlouchat se do skvělé muziky, povykládat a hlavně nakoupit,“ popsala akci majitelka firmy Plastia Lenka Novotná, která s nápadem zapojit do pomoci smysluplným projektům co nejvíce lidí přišla už před třemi lety

První ročník Dobrobazaru se uskutečnil v Novém Veselí. Později se přesunul do areálu zámku ve Žďáru nad Sázavou s cílem zvýšit výtěžek z akce. „Pro účely Dobrobazaru můžete darovat vše, co vy oželíte a někomu jinému by mohlo udělat radost,“ doplnila spoluorganizátorka akce Martina Kmentová, HR manažerka společnosti Plastia.

V minulosti se výtěžek bazaru pohyboval okolo 10 000 Kč. Stejně jako jindy ho i letos Plastia zdvojnásobí a tentokrát rovnoměrně rozdělí mezi Školu na Radosti a mladé hasiče ze Žďáru nad Sázavou 2.

„Nejčastěji se účastní maminky. Své oblečení a oblečení svých ratolestí přinášejí s cílem přispět na dobrou věc a zároveň si odnést nové úlovky,“ doplnila Kmentová. 

„Nechceme jen darovat peníze organizacím, které to potřebují. Máme zájem zapojit do pomoci okolí a ukázat, že když se lidé na principu solidarity spojí, můžou se dít i velké věci,“ shrnula cíl akce Novotná.

Výtěžek z Dobrobazaru se používá především na zakoupení nových pomůcek pro práci s dětmi.

Žďárský Sbor dobrovolných hasičů plánuje využít letošní dar na rekonstrukci hřiště pro trénink mladých hasičů na ulici Dvorská.

Ve škole Na Radosti půjde výtěže na koupi knih pro podporu čtenářství a čtenářské gramotnosti. "Doplníme knihovnu tak, aby děti měly k dispozici dostatek dobrých, zajímavých, zábavných a inspirativních knih, kterých není nikdy dost. A hlavně, aby rády četly,"  doplňuje ředitelka školy Mgr. Petra Vykydalová Kupková.

 „Věci, které se na bazaru neprodají, zasíláme do Diakonie, Azylového domu ve Žďáře, či vybraného dětského domova k dalšímu využití,“ řekla Kmentová.


Dobrobazarem se Plastia připojuje k dalším charitativním projektům v rámci mezinárodního svátku dárcovství a dobrých skutků Giving Tuesday. Giving Tuesday podporuje a oslavuje chuť pomáhat. Oslavy se konají po celém světě vždy ve stejný den. V úterý následující po dni díkůvzdání a jako kontrast k nákupnímu šílenství na Black Friday.
 

Další podporované projekty

Celoročně se Plastia snaží smysluplně podporovat jak místní subjekty a jejich aktivity, tak i projekty celorepublikové. Největší z nich je projekt Vermikompostéry do škol realizovaný společně s neziskovou organizací Tereza, který letos získal 3. místo v České ceně za PR 2018 v kategorii Společenská odpovědnost a filantropie od Asociace Public Relations Agentur. 

Praktické informace k Dobrobazaru

Sběr věcí proběhne 15. a 16. listopadu od 9 do 15 hodin v sídle společnosti Plastia v Novém Veselí nebo po předchozí domluvě ve Žďáře nad Sázavou (pro domluvu nás kontaktujte nás na tel. 608 101 190).

Rádi přijmeme oblečení, bytové doplňky, šperky, dětské i dospělácké sportovní věci, knihy, originální CD, desky, obrázky, pohlednice a další předměty menších rozměrů, které oželíte a nic za to nečekáte, ale někomu dalšímu by ještě udělaly radost.

Přijímáme věci pouze v dobrém stavu, nenoste nám, prosím, špinavé, potrhané a rozbité věci ani nábytek.Galerie