Články a aktuality

Plastia (https://www.plastia.eu/)

Srovnání krmítek z Plastie

Ptačí hody na krmítku nejsou předpisový banket. Je to živá hostina plná ruchu, radosti a života. Přesto má svá pravidla. Ti, kteří pravidelně dokrmují, je dobře znají a na podzim už se těší, až první sýkorka nebo stehlík zaťuká na okno, protože právě pohled na ptačí hostinu bývá největší odměnou za pravidelné dosypávání do krmítka.

Krmítko jako dárek, pro přírodu i pro člověka

Pod jedním stromem to rozbalíte a na další můžete zavěsit. Co je to? Ano, řeč je o krmítku. Krmítko jako dárek může získat hluboký smysl a začít velký příběh. Pro vás možná tip pro blížící se Vánoce, během roku vhodná drobnost na narozeniny, ale také skvělá volba k příležitosti jako je kolaudace. Plastia nabízí celou paletu možností, mezi kterými najdete varianty vhodné pro děti či začátečníky, ale i pro chataře a zahrádkáře, nebo pro seniory. Všechny vyhovují ptačím potřebám. Vznikají totiž ve spolupráci s Českou společností ornitologickou

Jen truhlík nechá ležet Berberis ladem

Snad se na nás nebudete za trochu laciný vtip zlobit, ale potřebovali jsme upoutat vaši pozornost. Máme ji? Skvěle! Naše ambasadorka Lucka totiž objevila jeden způsob využití truhlíků Berberis v kombinaci s pěstební sadou a my se s vámi o tento tip musíme podělit.

Třídění kuchyňského bioodpadu je výzvou pro každého

Slupky patří do kompostu. Může se to zdát jako naprostá samozřejmost. Zvlášť, když žijete v domě se zahradou, ale ne vždy jsou pro to ideální podmínky. Trápí nás vlastní lenost, mušky a někde zas chybějící hnědá popelnice… To jsou nejčastější překážky třídění bioodpadu. Známe ale také spoustu příběhů se šťastným koncem, kdy se jednotlivcům podařilo přesvědčit SVJ nebo vedení firem, aby si v rámci komunity pořídili biopopelnice, kontejnery nebo dokonce vlastní kompostéry. Teď už zbývá jen vymyslet, jak bioodpad skladovat, než ho přestěhujete na finální kompostovací stanoviště.

Naše deklarace udržitelnosti

Firma Plastia chce svými aktivitami předávat spotřebitelům přidanou hodnotu plastů. Plasty jsou skvělý a nenahraditelný materiál. Za problémy, které jsou s plasty spojeny, může člověk, nikoli materiál. Chceme být součástí udržitelného přístupu k planetě, a proto měníme náš model fungování. Společně s vědci a cirkulárními experty navrhujeme nové produkty na principech cirkulární ekonomiky. Výzkum, nové procesy a nové materiály nám umožnily, abychom k vývoji nových produktů a výrobě přistupovali tak, aby měly neutrální nebo pozitivní vliv na stávající i budoucí život na zemi.

Zeleninová krasojízda pokračuje až do pozdního podzimu! Přidejte se také

Na jaře zasít, v létě sklidit a v září se uložit k zimnímu spánku. I tak může vypadat plnohodnotné zahradničení. Ale to bychom nebyli my, abychom se nesnažili si tu sezónu lahodné domácí zeleniny o chlup protáhnout. Jdete do toho s námi?

Bokashi: kouzlo, které mění zbytky na poklad

Sklidit, zavařit, elegantně se zbavit zbytků. Taková typická letní kratochvíle většiny zahradníků. A jsou tací, kteří se ze zbytků radují víc než druzí. Máte Bokashi kompostér? Pak tušíte, o čem mluvíme. A jestli ho ještě nemáte, čtěte dál.

Kam s bioodpadem, když nekompostuji?

Slupky, natě, odřezky a ohryzky jsou produktem každé kuchyně. Tyhle zbytky určitě nepatří do směsného odpadu. I pro vás, kteří bydlíte v městském bytě a nemáte kompost u domu na zahradě, existuje spousta možností, jak s bioodpadem naložit. Je jen na vás, jestli si vyberete vermikompost, bokashi nádobu nebo ukládání do stylového kyblíčku, který bude dělat parádu na kuchyňské lince i po cestě do hnědé popelnice.

Šťastná rajčata, spokojený zahradník

Pod střechu nebo na záhon? Zalévat hodně nebo málo? Vyštipovat, zaštipovat a probírat? Kolem rajčat je tolik otázek a neznámých, že by se z toho jednomu mohla zamotat hlava. A nebo taky ne, když si přečte pár chytrých a prověřených tipů pro pěstování na záhoně i truhlíku.

Vermikompostér a bokashi – ideální dvojice na zpracování domácího bioodpadu

Žížaly jsou součástí naší domácnosti už několik let. Bydlí ve vermikompostéru, a likvidují různé slupky z naší kuchyně. Díky nim se úplně proměnil můj pohled na organické zbytky. Už je nevnímám jako odpad, ale jako potravu pro žížaly. Bokashi nádobu jsem do tandemu k vermikompostéru přibrala asi před půl rokem a dostala se tím na 100% zužitkování bioodpadu naší domácnosti.