+420 566 667 001 v pracovní dny 7:30 - 15:30
Měna:  

Zážitkové testování truhlíků Berberis

Nastartovali jsme rozkvetlé a bezstarostné jaro v Pracovně Ženy s.r.o.


Pěstování v samozavlažovacích truhlících má smysl. Šetříte čas. Rostliny dostávají pravidelnou vláhu. Můžete si dovolit odjet na delší dobu i parných dnech a po návratu vás nebude čekat smutná zvadlá terasa. Samotné truhlíky vám ale úspěch nezařídí samy od sebe, je potřeba si správně vybrat a naučit se je používat. 

Rozkvetlé bezstarostné jaro jsme nastartovali na konci dubna v karlínské Pracovně Ženy s.r.o. Společně s ateliérem Green Decor jsme provedli skupinu nadšených městských zahradnic květinovým workshopem. Do designových truhlíků Berberis v pastelových barvách se sázely letničky, bylinky a jahody. Důležitou součástí workshopu byly taky tipy a triky na pěstování a péči o rostliny v samozavlažovacích nádobách.

Co řekly o testování účastnice worshopu

Pro člověka, který má rád kytičky a rád se "hrabe" v hlíně jako jsem já  to bylo jedno z nejkrásnějších testování. Byl to prostě zážitek od začátku do konce plný informací o české firmě Plastia, o české firmě Green Decor a také o samotných rostlinkách a principu samozavlažovacího truhlíku.

Věra

Fikaně vychytaný stylový výrobek. Jediným problémem je vybrat si z nabídky jednu barvu, protože všech 6 barevných kombinací je oku lahodící.  Dvojbarevné provedení, samozavlažovací knoty, hladinoměr, spodní otvory pro odtok přebytečné vody, spona ke zpevnění. Je to neuvěřitelné, jakými vychytávkami se dá vylepšit truhlík, aby byl nejen ozdobou balkonu, ale především dokonalým domovem pro rostliny.

Iveta

Testování byl zážitek, dokonalé odpoledne. Výklad který jsme dostaly, jak k truhlíkům, tak k samotnému sázení byl perfektní. Doteď jsem jako zahrádkář začátečník sázela květinky z květináče do truhlíku stylem šup sem, šup tam... Teď už vím, že kořeny mám rozbít, aby načerpaly sílu a rozrostly se. Samotný truhlík je úžasný doplněk, který je nejen hezký ale i chytrý. Voda v něm mi zatím vydržela cca 2-3 dny, stejně ho denně kontroluji, protože z něj mám velkou radost.

Lenka

Jsem nadšená jak konceptem, tak i samotným použitím. Jedná se opravdu o originální kousek, který tak hezky "vykvetl". Po 14 dnech mohu říci, že investicí do těchto květníků rozhodně neprohloupíte. Ráda bych pozvedla i lektorku z květinového ateliéru Green decor, od které jsme se při sázení dozvěděli různé tipy na samotné pěstování a následnou starost o květiny.

Sára

Berberis nejen krásně vypadá, ale je opravdu funkční.Do této doby jsem byla k samozavlažovacím truhlíkům skeptická. Ale jakmile jsem vyzkoušela, nedám na něj dopustit! Ve srovnání s obyčejnými truhlíky nemusím tak často zalévat. Díky měrce přesně vím, kdy rostlinky vodu potřebují. Do nádržky se vejde až 4 litry vody, nemusím se bát odjet na dovolenou - rostlinky to v pohodě vydrží. Oceňuji i možnost vyjmutí vnitřní části z obalu a tím i lepší manipulaci při přesazování. Uchycením spony přes truhlík zajistí, že se truhlík nebude vahou substrátu roztahovat. A to nejlepší na závěr. Květiny v truhlíku neuvěřitelně prospívají, což jistě i zvolením správných druhů rostlin ovlivnily floristky z Green decor!

Zlata

Samozavlažovací truhlík mi udělal velikou radost. Jen teď nevím, jestli mám větší radost z krásné světle modré a nevšední barvy truhlíku a nebo z toho, že se o nic nemusím starat. Je to naprosto skvělý pomocník a ještě ke všemu dodá každé terase nebo balkónu obrovský šmrnc! Na zimu tam zkusím dát i bylinky. Plastia mě nadchla ne jenom tímto truhlíkem, ale má spoustu jiných produktů a vychytávek.

Bára

Naprosto krásný design a ještě k tomu funkční. Bylinky už mi neuvadají, ani když nejsem o víkendu doma. Stačí o něco víc zalít, resp. naplnit vodu do nádržky. Určitě si pořídím ještě ten větší na mini rajčátka, abych je mohla pěstovat na balkóně.

Johana

Design a funkčnost

Samozavlažovací truhlík Berberis je příkladem toho, jak skvělé výrobky vznikají, když jejich tvůrci promýšlejí věci do detailů, radí se se zákazníky a společně se snaží vyřešit potíže, na které pěstitelé narážejí. Berberis vznikl ve spolupráci s profesionálními zahradníky a za jeho moderním designem stojí dvojice mladých českých designérů ze studia WRKS.

Letos se rodina Berberis rozšířila o řešení pro menší balkóny – samozavlažovací truhlík v délce 60 a 80 cm v moderním dvojbarevném provedením. Vložka truhlíku má jinou barvu než obal. Pastelové odstíny jsou kombinované s trendy zářivými barvami. Vyberte si svého oblíbence z palety šesti odstínů.

 

 

 Galerie