+420 566 667 001 v pracovní dny 7:30 - 15:30
Měna:  

Zásilky z eshopu v novém eko kabátě

V Plastii píšeme příběh nových obalů. Spojili jsme se s experty z Butterflies and Hurricanes a první kapitola už je na světě. Od října balíme zásilky z eshopu do nového eko kabátku. Pro náš tým expedice je to velká změna. Věříme, že budete shovívaví k případným drobným zádrhelům, které se na začátku mohou objevit.


PROČ JSME SE DO TOHO PUSTILI

Ještě nedávno u nás nakupovali hlavně B2B zákazníci: zahradnická centra, obchody s květinami, domácími potřebami, atd. Objednávky byly velké a většinou jsme je expedovali na paletách. S rostoucím počtem objednávek od koncových zákazníků, které nejsou tak objemné, rostla potřeba vyřešit balení tak, aby bylo bezpečné, nezatěžovalo tolik přírodu a naplnilo příjemný zážitek z nakupování. 

BEZPEČNĚ ZABALENÁ ZÁSILKA

Naše výrobky jsou sice velmi lehké, ale také rozměrově různorodé a křehké. Naskládat je do krabice je občas úkol pro přeborníka v puzzle. Aby váš balíček radosti pro pěstování přežil cestu bez úhony, musí být vystlaný výplní, která zabrání nežádoucímu pohybu obsahu balení. Dáváme si taky pozor na množství přebalové pásky. Jak se na pásce nově dočtete, rádi bychom vás inspirovali k znovupoužití krabic, což se dělá snadněji, když není zásilka olepená jako nástěnka.

KRABICE Z DRUHÉ RUKY

Pro balení objednávek maximálně využíváme tzv. krabice z druhé ruky (např. ze zásilek od našich dodavatelů nebo z vlastních zdrojů). Bílá krabice s firemním potiskem a povrchovými úpravami je historie. Výjimkou je obal vermikompostéru a pěstební nádoby, ale i na tom makáme. Těšíme se, že brzy dostanou ekologicky přívětivější kabátek.

MLUVÍCÍ PÁSKA

Váš balíček radosti k pěstování poznáte na první dobrou. Je přebalený páskou s ekologickým a minimalistickým potiskem. Mluví na vás, inspiruje k znovupoužití krabice a ke správné recyklaci. Jak využíváte krabice od balíků vy?

RECY VÝPLŇ

V zásilkách z Plastie už nenajdete jednorázové plastové bubliny. Nahradili jsme je recyklovanou papírovou drtí z použitých kartonových krabice. Využíváme tak materiál,  který by jinak rovnou skončil v modrém kontejneru. Výplně dáváme do krabice tolik, aby byly produkty zajištěny proti pohybu a nedošlo k jejich poškození během transportu.

Z recyklované výplně se občas trochu práší, prach snadno otřete vlhkým hadříkem. Na tento drobný discomfort jsme se mrkli s nadhledem a vznikla z toho zamilovaná nálepka

 Galerie