+420 566 667 001 v pracovní dny 7:30 - 15:30
Měna:  

Srovnání krmítek z Plastie

 

Možná i vy byste si rádi užívali ptačí akrobatické divadlo, které na krmítkách, na která si ptáci zvyknou, každoročně probíhá. Můžete to mít. A to ať už jste chataři, máte prostorné zahrady, úzký pruh trávníčku před okny, nebo dokonce jen to okno a na něm parapet. Ano, ani na sídlišti nebudete o pořádnou podívanou ochuzeni.Než si pořídíte krmítko, odpovězte si na několik jednoduchých otázek. Tak máte zaručené, že vyberete správně. Kam krmítko umístíte? Mělo by být na místě, které je pro ptáčky dobře dostupné, ale zároveň chráněné před predátory, kterými jsou hlavně kočky a kuny, ale i draví ptáci. A samozřejmě tam, kde se vám bude pohodlně doplňovat a dobře na něj uvidíte. Jak často budete krmítko doplňovat? Někoho těší sypat do krmítka denně nebo najde prostor jen pro malé krmítko. Ptáci ale ocení krmení i na chatě, kam zajedete jen občas. Tam se vyplatí pořídit velkokapacitní krmítko.

V rodině krmítek z Plastie je to jako v každé jiné rodině, najdete tu zdatného siláka i malého šikulu. Krmítka se různí způsobem umístění (závěsná, na tyči, s upevněním např. na zábradlí), objemem zásobníku na krmivo a způsobem čištění a doplňování. Některé je vhodné pro děti, začátečníky, některé se víc hodí do zahrady a jiné za okno bytu. Pomůžeme vám vybrat to správné.

Vybírejte podle klíčových vlastností

Jezdíte-li jednou týdně na chatu se zahradou, můžete na některý ze stromů zavěsit designové krmítko Berry s objemem 4,1l a před odjezdem ho doplnit. Tím zajistíte, že ptáčci nebudou čekat marně u prázdného krmítka a zásoba krmení vydrží, než se znovu vrátíte.

Tak objemné krmítko, jako je Berry, ale těžko připevníte na parapet sídlištního okna.

Tam budete potřebovat spíše pevné umístění, než zavěšení. Za oknem bytu můžete častěji kontrolovat a doplňovat stav zobání, a tak vám bude spíše vyhovovat Domek - menší praktické krmítko, které zvládnou doplňovat i děti. Do zahrady u domu nebo školky, kam se slétá více ptactva, se hodí objemnější Finch, který můžete venku zavěsit i upevnit na tyč.

V centrech měst chcete na krmítko přilákat malé ptáčky, ale ne holuby. Oceníte tak krmítko Robin, které svou subtilní konstrukcí a malými bidýlky vyhovuje právě drobnému ptactvu. Kromě semen v něm můžete servírovat i lojové koule a v létě ho navíc jednoduše přetvoříte na pítko.

Co mají krmítka společného?

Ať vyberete to či ono krmítko, díky naší několikaleté spolupráci Plastie s Českou společností ornitologickou se můžete spolehnout, že je každé z nich vyrobeno adekvátně zásadám správného přikrmování, je bezpečné a certifikované.

Krmítka vyrábíme z kvalitního a odolného plastu. Stříšky a uzávěry nedovolí, aby zobání zmoklo nebo zasněžilo. Misky mají zvednuté okraje, aby krmení nevypadávalo ven.

Pomáhejte ptákům i vědě

Stejně jako ČSO podporuje nás, nás těší podporu vracet. Jsme hlavním partnerem programu Ptačí hodinka. Tohoto sčítání ptáků na krmítkách se vždy v lednu účastní desítky tisíc lidí.

šestý ročník Ptačí hodinky proběhne 5.–7. 1. 2024 a můžete se ho zúčastnit i když s péčí o ptáky začínáte. S podporou kvízů, které najdete na stránkách Ptačí hodinky, atlasů a s trochou cviku, jistojistě určíte alespoň nejběžnější druhy a poskytnete tak vědcům informace, které podněcují další výzkumy a podporu péče o ptáky.


Projděte si vlastnosti krmítek a vyberte to pravé pro vás:

 
 

Další články na téma péče o ptáky a hmyzGalerie