+420 566 667 001 v pracovní dny 7:30 - 15:30
Měna:  

Přikrmování ptáků je jedno velké divadlo

Představení se zpěvem a  akrobacií. Štěbetání povoleno!

Docela nenápadný ptáček velikosti vrabce. Díky jeho výrazné barvě ho rozpozná i naprostý laik. Je k nalezení takřka všude, jeho melancholický zpěv zaslechneme ze stinných lesů, zarostlých břehů řek i z městských parků a zahrad. Podmínkou pro zdárný život tohoto sympatického opeřence je jen trocha hustšího křoví v okolí. Poznali jste ho? Řeč je o července, v angličtině ROBIN - jeho jméno nese novinka v řadě potřeb pro dokrmování ptáků a hmyzu

ROBINA NEPŘEHLÉDNETE

 • Šiška, ježek v kleci, ploštice... Co jeho tvar připomíná vám?
 • Je decentní, ladí s přírodním prostředím a vytváří zajímavý zimní doplněk zahrady nebo balkonu. 
 • Z radostí bude občerstvovat drobné ptactvo a vy se budete  bavit divadlem balancujících akrobatů na bidýlkách.
 • Použítí je praktické  - snadné je sestavení, doplňování krmiva i čištění. 
 • Barevné provedení - olivově zelená nebo antracitově šedá.
 • Je vhodným dárkem pro různé příležitosti: přátelům ke kolaudaci domu nebo bytu s balkonem; prarodičům ke zlepšení nálady; nebo pro začínající pozorovatele ptáků. 

Stejně jako u krmítka DOMEK a pítka a krmítka FINCH, jsme do vývoje zapojili mladého českého designéra, v tomto případě to byl Maxmilián Blšťák. Jeho návrh získal ocenění v soutěži Národní cena za studentský design

PŘI KRMENÍ NEPOSEDÍ

Závěsné ptačí krmítko ROBIN je navrženo přesně pro potřeby drobnějšího ptactva. Holubi, kteří nejsou na balkonech zrovna vítanými hosty, se nedokážou na bidýlkách udržet. 

Součástí balení krmítko ROBIN 2 v 1 je zásobník na sypkou směs a lojové koule. Krmítka jednoduše zavěsíte pomocí přiložené šňůrky na větev stromu nebo na háček.

Chcete-li ptákům podávat i vodu, zvolte variantu ROBIN 3 v 1 obsahuje kompletní vybavení: zásobník na vodu, sypkou směs a lojové koule.

UŽ TO ZASE VYZOBALI

ROBIN pojme 0,55 l sypké směsi. Řadí ke krmítkům, které je potřeba doplňovat téměř každý den. Je-li péče o ptáky váš koníček, uvítáte rutinu, kterou doplňování krmiva vyžaduje. Jakmile si ptáci na nové krmítko zvyknout, počítají s ním. Všimněte si, že mají svoji obědovou pauzu, čas, kdy se k vám na balkon nebo zahradu přiletí občerstvit. Pro dosypání krmítka stačí odšroubovat stříšku.


Hledáte krmítko, které vám vydrží naplněné delší dobu? Pak doporučujeme FINCH s objemem násypky 1,3 l.

KRMIVO DO ROBINA

SYPKÁ SMĚS

 • Potrava u nás přezimujících opeřenců je převážně rostlinná a tvoří ji různá semena, jádra, bobule a jiné plody. 
 • Většina ptáků běžně navštěvujících krmítka si nejvíce pochutná na slunečnicových semenech, která jsou zároveň plnohodnotným krmivem. Ta můžete doplnit obilnými zrny - oves, pohanka, proso a pšenice
 • Sypkou směs doporučujeme míchat vždy s většími semeny. Ptáci uvítají luštěniny, kukuřici i speciální směsi se sušeným hmyzem. 
 • POZOR, při použití drobných semen např. proso mohou semena z krmítka vypadávat, i ty ptáci dokážou zužitkovat. Potrava, která skončí na zemi, pohostí kosy a vrabce, kteří jinak na zavěšené krmítko příliš nelétají.

LOJOVÉ KOULE

 • Ideální řešení, pokud nemůžete potravu do krmítka doplňovat každý den. 
 • Do zásobníku se vejdou až 3 ks koulí o průměru cca 6 cm, vždy bez sítěk a ideálně bez palmového tuku.
 • Lojovými koulemi pohostíte sýkorky, strakapoudy nebo brhlíky

POD DOHLEDEM ORNITOLOGŮ

Česká společnost ornitologická s námi spolupracuje už několik let a to především v oblasti správného přikrmování ptáků. Plastia je také hlavním partnerem programu Ptačí hodinka – sčítání ptáků na krmítkách, kterého se vždy v lednu účastní desítky tisíc lidí. ROBIN je už čtvrtým produktem, které z této spolupráce vzešel.

„Krmítko Robin je typem krmítka, do kterého ptáci nemohou jednoduše zasednout a znečisťovat krmivo svým trusem . Nejvíce oceňujeme variabilitu výrobku – můžete nandat lojové koule nebo nacvakat bidélka a záslepky a nasypat semena a nebo do stejného klobouku zacvaknout nádržku na vodu a máte pítko”, popisuje výhody produktu Lucie Hošková, zástupkyně ředitele ČSO.

5 tipů správnou péči o krmítko ROBIN

 • k umístění volte nejlépe klidné a závětrné místo, přibližně 1,5 m nad zemí, ideálně 2–3 m od keřů a hustých porostů, aby nebylo lehce přístupné kočkám nebo dalším predátorům. 
 • pravidelným čištěním (odstraňováním slupek, zbytků trusu i nespotřebované potravy), zabráníte případnému přenosu infekčních nemocí.
 • při intenzivním dešti nebo sněžení může potrava v nechráněném krmítku navlhnout. Pokud ji ptáci neskrmí během jednoho dne, raději nahraďte krmivo čerstvou dávkou.
 • při pozorování zjevně nemocných ptáků krmítko vydezinfikujte a nechte důkladně vyschnout, abyste předešli šíření původců nemoci. 
 • nečistoty snadno odstraníte kartáčkem, celé krmítko můžeme dezinfikovat vodou s octem v poměru 9:1.


NÁPRSENKA BOJOVNÍKA

Každý výrazný prvek v přírodě má svůj význam a platí to také pro zabarvení červenky. Na pohled vypadají něžně, ale jsou to velcí rváči. Dokonce každá desátá dospělá červenka končí svůj život na následky soubojů. Kromě doby hnízdění má červenka, bez ohledu na pohlaví, své vlastní teritorium, které urputně brání, jako signál k útoku slouží právě červená náprsenka.

Další články na téma péče o ptáky a hmyzGalerie