+420 566 667 001 v pracovní dny 7:30 - 15:30
Měna:  

Krmítko, prostři se

Přikrmování prakticky a bezpečně

Pozorování ptáků je od podzimu do jara vítanou aktivitou. Opeřené příběhy se vám rozehrají pod okny každý den, pokud k tomu vytvoříte správné podmínky.   Klidné zahrady a parky ožijí štěbetáním a čilým ruchem. Nálety sýkorek, veselé strkanice vrabců, naparující se kosáci... přiletí a opakovaně se vrací, když u vás najdou něco dobrého do zobáčku.

Ptáci jsou pro nás užitečnými společníky. Pomáhají zajistit v přírodě tolik potřebnou rovnováhu. Bohužel v posledních letech jich ve městech ubývá. Lidé svými obrovskými nároky a zběsilým životním tempem způsobují mnoha živočišným druhům velké potíže. Přitom vrátit přírodu zpět k lidem není až tak složité. 


Přikrmování prakticky a bezpečně

Tím nejjednodušším způsobem, jak poskytnout ptákům klidné a bezpečné místo s dostatkem pestré stravy, je právě krmítko. To může být také krásným vánočním dárkem. A to nejen pro děti. 

Krmítka FINCH a DOMEK jsme vyvíjeli s mladými českými designéry. Na první pohled zaujmou moderním designem, díky kterému mohou být ozdobou zahrady či balkonu. Vyznačují se jednoduchým použitím – snadná je jak údržba, tak doplňování krmení. Jejich variabilní upevňovací systém umožňuje krmítko nejen zavěsit, ale i připevnit na tyč či zábradlí. 

Krmítko FINCH v designu studia WRKS, je jednoduché a funkční. Na výběr jsou tři barevná provedení – zelená, vínová a antracitová


Krmítko DOMEK v hravém provedení Jany Černé připomíná pohádkovou chaloupku a zaujme především děti. K dostání je v zelené a hnědé barvě

„Chtěla jsem, aby byli ptáčci co nejlépe viditelní, jako v televizi či na divadelním jevišti," prozradila Jana v rozhovoru. Na otázku, na koho při vývoji krmítka myslala, Jana odpovídá: „Krmítko domek jsem navrhovala pro rodinu s malými dětmi, které se pozorováním ptáčků za oknem, třeba i sídlištního bytu, budou moci přiblížit přírodě a něco se o ptácích dozvědět. Krmítko je vybaveno zapichovacími ozdobičkami, které jsou i funkční. Ptáčkům se poněkud znepřístupnila zadní strana krmítka a oni tak létají více dopředu, kde na ně máte lepší výhled."


Díky spolupráci na vývoji a testování s Českou společností ornitologickou, jsou obě krmítka certifikovaná. S ČSO také připravujeme na rok 2019 rozsáhlejší projekt v oblasti propagace pozorování a přikrmování ptáků. Více informací o ochraně ptáků včetně ověřených tipů na správné přikrmování městských ptáků najdete na stránkách Birdlife.

Učení pozorováním

Víte, že přikrmováním prospíváte nejen opeřencům, ale taky sami sobě? Například se můžete zdokonalit v poznávání různých ptačích druhů. Krmítka lze také zapojit do školní výuky, vyzkoušejte některou z ptačích lekcí z webu Učíme se venku.

Objevte radost z propojení s přírodou

Krmítka jsou součástí produktové řady Urbalive, která vznikla s cílem usnadnit lidem cestu k přírodě, zdravému životnímu stylu a udržitelnosti přírodních zdrojů. Kromě krmítek sem patří vermikompostér, který získal nejprestižnější světovou designérskou cenu Red Dot Award, pěstební nádoba oceněná porotou Czech Design a samozavlažovací truhlíky Berberis.Galerie