+420 566 667 001 v pracovní dny 7:30 - 15:30
Měna:  

Balamutíme jaro

Pusťte si domů bouři jara, než ji slunce přinese do našich zahrad


Přirozeným prostředím tulipánů, narcisů, hyacintů a další poslů jara je samozřejmě venkovní záhon. Nicméně svoji předjarní nedočkavost po barevných záplavách květů můžeme nasytit rychlenými cibulovinami a přinést si tak kousek jara domů.

Tulipán v kostýmu pokojovky

Cibulovinám v květináči dopřejte doma světlé místo bez poledního slunce. Při nedostatku světla se budou květní stonky zbytečně vytahovat. 

Květy si užijete déle v chladné ložnici nebo chodbě. Teplo kvetení výrazně zkracuje. Zalévejte pravidelně, ale vyvarujte se přelití.

Nabídka rychlených cibulovin je opravdu široká a vám nic nebrání vytvořit si doma jarní zahrádku v samozavlažovacím truhlíku Berberis.

Drobnější květům to bude slušet i v truhlíku nebo v květináči Doppio, které jsou také vybaveny samozavlažovacím systémem a vám tak odpadne starost se zaléváním.

Toužíte-li po opravdu působivém osázení, vyzkoušejte pěstební nádobu Urbalive. Bouře jara v ní bude nepřehlédnutelná.
 

Kam s nimi, když uschne poslední kvítek

Odkvetlé cibuloviny určitě nevyhazujte. Udělají vám radost příští jaro na záhoně. Jakmile květenství odkvete, odstřihněte je. Tím zamezíte tvorbě semeníků, které by cibule zbytečně vysilovaly. Pokračujte v zálivce, dokud listy nezežloutnou a poté cibuli vyjměte z květináče a uložte na chladné a suché místo. Začátkem podzimu přichází ten správný čas pro její vysazení do půdy na zahrádce, abychom se napřesrok mohli zase těšit z dalších květů – tentokrát o něco později, ale zato v prostředí pro rostlinu původním.

Rychlé pěstitelské tipy

  • v chladu kvetou déle
  • zalévat, ale nepřelévat
  • odkvetlé květenství odstřihnout, zelené listy nestříhat
  • pokračovat v zálivce až do zežloutnutí listů
  • cibule uskladnit v chladu a suchu
  • na podzim vysadit do záhonu 


Galerie