+420 566 667 001 v pracovní dny 7:30 - 15:30
Měna:  

3 pokojovky do kuchyně


Rostliny doporučujeme pěstovat v každé místnosti, přinášejí totiž pocit pohody a útulnosti a zlepšují i kvalitu vzduchu, který doma dýcháme. Pokud máte kuchyň s dostatečným množstvím světla, rostlinám se tu bude skvěle dařit díky zvýšené vzdušné vlhkosti. Vybraly jsme vám tři pokojové rostliny, které vás budou těšit během vaření a stolování:

Ficus elastica

Fíkusy patří mezi pokojové rostliny, které by měl mít doma každý. Mají elegantní vzhled a jejich údržba je opravdu snadná. Zasaďte menší kousek na parapet nebo poličku do květináče Tolita s podmiskou, vzrostlejší pak může být zajímavou dominantou v místnosti. Nezapomeňte ho postavit na místo, kde na něj nebude v zimě sálat topení ani proudit studený průvan. Jinak je fíkus nenáročný zelený společník a jeho temně zelené listy vás budou těšit při každé návštěvě kuchyně. Dejte si jen pozor na jeho latexové “mléko”, které vytéká z listů a stonků po poranění, dokáže podráždit kůži!

Maranta tricolor

Maranta tricolor neboli modlivka je podle nás nejhezčí pokojovkou z čeledě marantovitých. Musíte se o tuhle parádivku starat trochu pozorněji, ale pro její krásné zbarvení a rychlý růst to stojí. Stačí, aby ji nevysychal substrát, takže je ideální pěstovat ji v samozavlažovacím květináči. Jak bude růst, její barevné listy budou padat k zemi, proto ji zvolte stanoviště tak, měla pod sebou dostatek místa. Mimochodem, při správné péči vás odmění drobounkými světle růžovými kvítky – o další důvod víc, proč si pustit marantu do kuchyně.

Calathea Medallion dottie

Oblíbený druh kalatey s výraznými bílo-žluto-růžovými listy je další populární kousek všech milovníků pokojovek, ale ne každý si na ni troufne. Tahle tropická kráska totiž vyžaduje stejně jako maranta zvýšenou vzdušnou vlhkost, a právě proto se do kuchyně výborně hodí. Jinak je ale “Rose Painted Calathea” nenáročná – jestli si tedy chcete zpestřit vaši zelenou sbírku o kalatheu nebo jinou vlhkomilou pokojovku, kuchyň bude vhodným stanovištěm, kam ji postavit. Vyvarujte se jen místům s přímým slunečním světlem, to by mohlo křehké listy kalathey popálit.

Pamatujte, že každý druh rostlin je jedinečný a může vyžadovat různé množství světla a vody a živin v podobě hnojiva. Ať už si vyberete jakoukoli rostlinu, ujistěte se, že jí poskytnete správné podmínky pro její růst. Nezapomeňte také pravidelně kontrolovat půdu, dbejte na to, aby byla dostatečně vlhká, ale ne přemokřená. Stejnou péči věnujte i kontrole škůdců, při včasném zásahu se jich zbavíte snadněji.

Tip:

Když píšeme o vhodné zeleni do kuchyně, nesmíme zapomínat na bylinky. Favoritem kuchyně je jednoznačně bazalka. Nejenže ji využijete během vaření, ale také vydává příjemnou vůni. Je to skvělý způsob, jak přidat trochu zeleně do vaší kuchyně a zároveň mít po ruce čerstvé bylinky pro vaše kulinářské dobrodružství. Bazalce se daří nejlépe na slunném místě s dobrou cirkulací vzduchu, takže ji umístěte na místo, kde bude dostávat hodně světla a vzduchu. Zálivka je ideální zespoda - v samozavlažovacím truhlíku Tolita bude více než spokojená. 

Další články o pěstování pokojovek

  1. 3 pokojovky do ložnice
  2. 3 pokojovky do dětského pokoje
  3. 3 pokojovky do koupelny
  4. 3 pokojovky na pracovní stůl
  5. Jak na nejčastější škůdce pokojovek
  6. Jak na jarní přesazování pokojovek
  7. Má moje rostlinka dostatek světla?
  8. Testování Tolit u Pokojovek


O Pokojovkách - Jsme tři kamarádky Anet, Rozi a Zuz, jsme Pokojovky. Chceme, aby se z pokojovek mohl radovat opravdu každý, obklopovat se zelení by totiž nemělo být nic těžkého. Proto předáváme naše zelené know-how a učíme vás, jak na jejich péči. Abyste si pěstování pokojovek zamilovali stejně jako my. www.pokojovky.co, IG @pokojovky

Autor textu a fotografií: Pokojovky


 

Produkty zmíněné v článku


Samozavlažovací květináče a truhlík Tolita je výsledkem spolupráce s českými designéry z WRKS a přináší minimalistický design, který osloví milovníky kapradin, maranty, a dalších rostlin. Doporučujeme kombinovat různé velikosti květináčů a truhlíků pro vytvoření jednoduché a elegantní linie.
 


Květináče s podmiskou pro zelený domov. Květináče vyrobené na přání pokojových rostlin a bylinek, vznikly ve spolupráci s českými designéry z WRKS. Doporučujeme kombinovat velikostní varianty květináčů a truhlík pro jednoduchou elegantní linii.Galerie